1 / Jdeme na to od lesa

Dávno před tím, než si na náš stůl odložíte šálek své oblíbené kávy, nebo se usadíte na některou z našich židlí, musí nejdříve v lese doslova od semínka vyrůst strom. Tento až stoletý proces růstu stromů v pěstěných lesích nám pak umožňuje získat to nejkvalitnější řezivo. Respektujeme vegetační období stromů a proto dřevo těžíme nejčastěji v prosinci, někdy však i později.

2/ Až míza opustí strom

Vytěžené dřevo řežeme na katru a důkladně prokládáme, abychom umožnili tolik potřebnou cirkulaci vzduchu. Po jeden až dva roky dřevo uskladníme venku a až poté jej předáváme do sušáren k procesu sušení, kde je naším cílem dosáhnout vlhkosti kolem 9-12 %. Tento zdlouhavý a finančně náročný proces považujeme za nezbytný, protože jen tak můžeme dosáhnout maximální kvality.

3/ Už (lesní) cesta je cíl

O každém kusu nábytku přemýšlíme už od momentu těžby dřeva. Předem totiž víme, co z něj chceme vyrobit a následně tomu uzpůsobíme celý další proces. A doslova každý kus dřeva je originál. Jak barvou, tak strukturou. Je do něj nesmazatelně vepsáno, kde rostl, i jaké měl podloží.

4/ Vybroušení k dokonalosti

Proces opracování dřeva je různorodý. Nejčastěji nás ale můžete vidět, jak jej řežeme, lepíme, frézujeme, brousíme a nakonec si hrajeme s jeho povrchovou úpravou. Ať už jde o olejování, lakování, nebo zapojení nejrůznějších barev. Zde už respektujeme nejen naše cítění, ale také přání klienta, či ladění interiéru.

Nakupujte z pohodlí domova
Přejít do e-shopu
Nahlédněte pod pokličku naší řemeslné tvorby

  12+
  let zkušeností
  s výrobou
  10
  nadšenců do dřeva
  4
  lesní pozemky
  na výsadbu stromů