Jakub Pollág
Absolvent Royal College of Art v Londýně a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Aktuálně tvoří pod vlastní značkou zeitgeist.limited vyrábějící limitované série prémiových produktů a bespoke řešení na míru pro náročnou klientelu. V minulosti působil jako kreativní ředitel sklárny BOMMA nebo produktový designér pro britský lifestyle brand Buster+Punch.
Vrtiška & Žák
Grand designéři roku 2021, Roman Vrtiška a Vladimír Žák se potkali již při studiu na VŠUP, kde započali svoji spolupráci. Dohromady také absolvovali stáž na Alvar Aalto univerzitě v Helsinkách, kde byla jejich práce několikrát oceněna. Po absolvování studia na VŠUP v Praze se stali součástí nastupující svěží generace českých designérů vyznačující se širokou škálou zájmů a profesionálním přístupem k práci. Od té doby se řadí mezi vyhledávané a respektované tvůrce. Věnují se převážně projektům z oblasti architektury, interiérů a produktového designu. Jejich klienty jsou například: Adidas, Avast, Belda Factory, Brokis, Devoto, Egoé, Heineken, Independent Catamaran, Jitona, Javorina, Kooperativa, Moravské sklárny Květná, KKCG, Klier, Krušovice, Lasvit, Lugi, mmcité, Padok Investment, Pytloun hotels, RAVAK, Rim, Ruukki, Šalanda, Tereza Maxová, Teroforma, U1, USSPA, UP závody, Verreum, Zásilkovna, ad. Od roku 2016 vedou Ateliér designu nábytku a interiéru (D2) na VŠUP v Praze.
Václav Mlynář
Václav Mlynář patří k pozoruhodné mladé vlně českých designérů. Jeho tvorba kombinuje inovativní technická řešení, ale také zkoumání materiálů a progresivní design. Václav pochází z umělecké rodiny, takže jeho osobní touha po tvůrčím vyjádření není překvapivá. Po studiích a letech práce v České republice, Dánsku a Londýně spoluzaložil designové studio deFORM a později kreativní studio MONUMENT Office. Kromě produktového designu patří do jeho portfolia interiéry maloobchodních prodejen, výstavy a další projekty kombinující design s architekturou. Od roku 2017 působí jako kreativní ředitel společnosti BOMMA. Všechny kolekce svítidel vznikají pod jeho dohledem, a několik jich také sám navrhl.
Tomáš Král
Tomáš Král, narozený v roce 1979 na Slovensku, se rozhodl pracovat v menším měřítku než jeho otec, architekt a urbanista. Vystudoval Ecole cantonale d’art de Lausanne (Ecal). Po absolvování bakalářského studia průmyslového designu v roce 2006 získal na Ecal v roce 2008 magisterský titul v oboru produktový design a v roce 2009 diplom “ MAS “ v oboru luxusní design. Od roku 2010 vyučuje na ECAL jako profesor na katedře průmyslového designu.
Tomáš Král založil své studio produktového designu v roce 2008 ve švýcarském Lausanne. V kontextu průmyslové výroby a umělecké tvorby se Králův přístup k designu vyznačuje zřetelným zájmem o materiály a výrobní procesy. Od skla, korku, dřeva nebo keramiky Tomáš Král pracuje na projektech od výrobků po osvětlení, nábytek a doplňky. Často se inspiruje tradicí a každodenními situacemi, a s nádechem poezie a humoru je převádí do jednoduchých, inovativních řešení a praktických předmětů denní potřeby. Aby našel nové tvůrčí přístupy, tvary, detaily, kompozice a funkčnost, často pozoruje a experimentuje s řemeslnou výrobou a znalostmi řemeslníků.
V poslední době jeho práce získala několik ocenění, včetně ceny Leitz za inovaci a design, „Excellent prize“ v 9. ročníku mezinárodní soutěže designu jízdních kol nebo ceny Swiss Federation Design Award v březnu 2010. V roce 2013 byl opět nominován na Swiss Federal Design Award a v roce 2018 získal “ Red Dot Design Award “ za karafu Parrot navrženou pro společnost “ Nude Glass „.
s výrobou
na výsadbu stromů